مقالات کاربردی

برای انتخاب صندلی آشپزخانه باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

آشپزخانه یکی از معدود مکان هایی است که هنگام دیزاین آن باید دقت بسیاری را به کار برد. به آشپزخانه، قلب خانه می گویند.‌ بنابراین باید دکوراسیون قلب خانه برای شما از اهمیت بالایی برخوردار باشد. انتخاب وسایل آشپزخانه و چینش درست این وسایل، می تواند دکور شما را تا حد زیادی تحت تاثیر قرار بدهد. یکی از کاربردی ترین وسایل آشپزخانه، صندلی های آن می باشد. صندلی آشپزخانه نه تنها برای شما کاربرد های زیادی دارد، بلکه باعث می شود تا دکوراسیون شما زیباتر و لوکس تر به نظر آید. انتخاب صندلی های آشپزخانه نیز مانند سایر وسایل دیگر نیازمند بررسی یک سری نکات است. ما در ادامه در مورد نکات مهم برای انتخاب صندلی آشپزخانه صحبت می کنیم و چند مدل صندلی مد روز را به شما معرفی می کنیم.

برای انتخاب صندلی آشپزخانه باید به چه نکاتی توجه کنیم؟


انتخاب صندلی آشپزخانه و یا صندلی ناهار خوری به آسانی چیزی که فکر می کنید نیست. باید قبل از هر چیز به یک سری نکات توجه داشته باشید تا بتوانید به یک انتخاب خوب و صحیح دست پیدا کنید.

انتخاب ارتفاع مناسب
هیچ چیز بدتر از آن نیست که صندلی آشپزخانه یا صندلی ناهارخوری شما خیلی کوتاه یا خیلی بلند باشد. نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که اپن آشپزخانه یا میز خود را اندازه گیری کنید، سپس با توجه به آن، چهارپایه مناسب را انتخاب کنید. صندلی شما باید بین ۹ الی ۱۲ سانتی متر با اپن آشپزخانه اختلاف داشته باشد.

انتخاب طرح مد نظر
صندلی های آشپزخانه از طرح ها و اشکال مختلفی ساخته شده اند، برای مثال برخی از آنها دارای تکیه گاه، برخی دارای دسته و برخی نیز بدون تکیه گاه و دسته به فروش می رسند. مهم ترین نکته اینجا است که با توجه به نوع نیاز و سلیقه خود آن را انتخاب کنید. مثلا اگر دوست دارید که هنگام نشستن بر روی صندلی استراحت کنید، صندلی های پشتی دار بهترین گزینه برای شما می باشد.

تکیه گاه صندلی
یک صندلی بدون تکیه گاه، شاید یکی از رایج ترین طرح ها باشد. اگر به دنبال صرفه جویی در فضا هستید و ترجیح می دهید تا صندلی آشپزخانه را در زیر اپن نگه دارید، این مدل می تواند در جابه جایی در جای خود، انتخاب خوبی برای شما باشد. به یاد داشته باشید که صندلی های بدون پشت، همیشه جزو راحت ترین گزینه ها هستند.

روکش صندلی
اگر اپن آشپزخانه محل اصلی غذا خوری شما است، شاید بخواهید یک سبک روکش دار را انتخاب کنید. آنها نه تنها راحت تر از صندلی های بدون بالشتک هستند، بلکه یک نوع جو رسمی را برقرار می کند. بهترین کار این است که با توجه به نوع دکوراسیون خود، رنگ روکش صندلی آشپزخانه یا صندلی ناهار خوریتان را انتخاب کنید.

جنس صندلی
مانند هر مبلمان دیگری، هنگام انتخاب صندلی آشپزخانه باید به جنس آن توجه کنید. در واقع اولین چیزی که باید پس از انتخاب طرح در نظر داشته باشید، جنس مواد صندلی است، به دنبال تناسب جنس با سبک خاص باشید. یک صندلی با دوامی که بتواند در برابر استفاده های مداوم مقاومت کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code